לכל התאריכים
back bottonלכל התאריכים
טרקים בחו"ל

קירגיזסטן. טרק אגם הצבעים

1.7.2024

1-8 ביולי, 2024

קירגיזסטן. טרק אגם הצבעים
1
Jul
תוכנית הטיול

יום 1: נוסעים לקירגיזסטן!
טיסה סדירה ת"א - בישקק, עם עצירת ביניים בדרך. יציאה מנתב"ג בטיסת ערב מאוחרת ונחיתה בשעות הצהריים בבישקק.

יום 2: בישקק – טוקמוק – אגם איסיק קול
הגעה לשדה התעופה של בישקק בטיסה סדירה עם עצירת ביניים. בישקק ממוקמת בעמק צ'וי בצדדיו הצפוניים של קירגיז אלא-טו (Kyrgyz Ala-Too) בטווח גבהים של 700-900 מטר מעל פני הים. בישקק היא אחת הערים הגדולות במרכז אסיה והעיר הגדולה בקירגיזסטן, עם אוכלוסייה של מעל 800 אלף בני אדם, מ-80 לאומים. עם ההגעה נפגוש את הצוות המקומי שלנו ונצא לדרך. לאחר נסיעה קצרה, נאכל ארוחת בוקר בבית מקומי וניסע לטמגה (Tamga) שהייתה בעבר בירת השושלת הקרחאנית. נאכל צהריים ונמשיך בנסיעה לאורך החוף הדרומי של אגם איסיק-קול (האגם ההררי השני בגודלו בעולם), עד בוקונבאווה (Bokonbaevo), ארוחת ערב ולינה בבית הארחה.

יום 3: בוקונבאווה – טמגה – ג'טי אוגיז
לאחר ארוחת הבוקר נתכונן להמשך נסיעה לקניון ג'טי אוגוז, הממוקם במדרונות הצפוניים של טרסקי (Terski), כ-35 ק"מ מערבית מהעיר קראקול (Karakol), אורכו של העמק כ-40 ק"מ. נפגוש תצורות סלע אדומות הידועות בשמות "הלב השבור" ו"שבעה שוורים". המדרונות בערוץ מכוסים באשוחית הכחולה המפורסמת בעולם של טיאן שאן, לאורך כ-25 ק"מ של הנהר ההררי. הכביש רץ לאורכו של הנהר (נחצה כחמישה גשרים). זהו החלק הצר ביותר של הדרך שלאחר מכן נפתחת למה שנקרא "פרח אחו". החלק העליון של העמק נחסם ע"י קיר טבעי עם פסגה מדהימה בגובה של 5165 מ'. נתחיל את הטרק שלנו למרגלות פסגת אוגוז באשי (Oguz Bashi) השביל לאורך ערוץ הנהר הינו צר מאוד ומיוער ומוביל אותנו לכר דשא אלפיני. כאן, על שטיח פרחים, בהרים, האוויר מתקתק וצלול, הנופים מדהימים, שוכחים הכל ומתקרבים לטבע. ארוחת ערב ולינה במחנה אהלים "טלטי" בגובה 3050 מ'.

יום 4: מעבר טלטי – קראקול ג'ורג'
היום נחצה את מעבר טלטי. העלייה במעבר אינה קשה במיוחד, המסלול העיקרי לאורך שביל צר עם עלייה מתפתלת, עם שני מדרונות תלולים, אשר דורשים מאמץ. מהחלק העליון של המעבר בגובה של 3800 מ', נזכה לתצפית מרהיבה. הירידה פשוטה למדי, לאורך מדרון רחב על פני כרי דשא אלפיניים עם עשבי תיבול ופרחים שונים, לאורכו המזרחי של נהר הטלטי. בהמשך נטייל בדרך מיוערת לאורך שביל המכוסה שורשים. ארוחת ערב ולינה במחנה אוהלים קראקול בגובה 2500 מ'.

יום 5: צריף "סירוטה" ואגם אלא-קול
נפתח את היום בירידה של כק"מ אחד לאורך הערוץ, שלאחריה נחצה את הנהר על גבי גשר עץ ושביל שיוביל אותנו לתוך היער. אחרי טיפוס ארוך המסתיים במדרון תלול המכוסה דשא, השביל הופך פתלתל, עובר על פני הנהר, ומגיע למקום יוצא דופן הקרוי צריף "סירוטה". צריף עץ שבו שולחן, ספסלים ואח, מספר פסלים של בעלי חיים ואלילים מגולפים בעץ סביב הצריף. מקום מהאגדות. לאחר מנוחה נמשיך בשביל העולה גבוה יותר, יוצא מהיער ולוקח אותנו למפל יפה, הזורם מאגם אלא-קול. ארוחת ערב ולינה במחנה האוהלים אלא-קול בגובה 3500 מ'.

יום 6: אגם אלא-קול – ערוץ ערשאן
אגם אלא-קול משתרע ממזרח למערב לאורך 2.8 ק"מ, רוחבו 500 מ' ועומקו 70 מ'. אלא-קול בקירגיזית פירושו אגם הצבעים. בהתאם לתאורה, המים משנים צבעם – ירוק אזמרגד, טורקיז עם עננים לבנים משתקפים, ירוק בהיר, אפור ושחור. במהלך העלייה נהנה מנופו המדהים של האגם. כשנתקרב לאגם נראה מולנו את הפסגות המקיפות אותו. מקצה האגם ייקח לנו עוד כשעה וחצי לפס. נרד מהפס ונחצה את העמק הרחב והציורי, מלא עדרי בקר וכבשים. השביל מביא אותנו שוב לתוך היער בירידה לתוך עמק ערשאן (Arashan). עם ההגעה למחנה האוהלים נוכל לנצל את ההזדמנות להירגע במעיינות חמים – אפשרות להתרחץ באמבטיות תרמיות. ארוחת ערב ולינה במחנה אלטין ערשאן "Altyn Arashan" בגובה 2500 מ'.

יום 7: אלטין ערשאן – קניון קראקול
אלטין ערשאן הוא אתר נופש שנוסד בשנת 1963 והפך מפורסם בזכות מעיינות המים החמים שלו. באתר הנופש כמה בקתות עץ הממוקמות על אחו גדול ללא עצים על הגדה של נהר הערשאן. המדרונות הצפוניים של גדת ההר השמאלית מכוסים עצי אשוח, מה שמעניק תמונה בלתי נשכחת של עצים ירוקים כהים על רקע של הרים מושלגים בפסגות שמעל 5000 מ'. נרד בתוך היער על פני שדות ירוקים, פריחה ומעיינות הרריים נוצצים. חמשת הק"מ האחרונים של הערוץ צרים מאוד, לא יותר מ-30 מ' ועם קירות סלע גבוהים. בכניסה לערוץ אנו עוברים ליד כפר בשם אק סו (השם בא מן המעיינות החמים) שם נעלה על ההסעה שלנו וניסע לקראקול. ארוחת ערב, עם מופע פולקלור מקומי.

יום 8: קראקול – בישקק
אחרי ארוחת בוקר, העברה לעיר בישקק. נעצור לארוחת צהריים בדרך. נגיע אל בישקק שם נאחסן במלון בדרגת תיירות גבוהה. בהתאם לזמנים יהיה זמן חופשי בעיר. ניפגש לערב פרידה במסעדה מקומית בעיר.

יום 9: בישקק – תל אביב
לאחר ארוחת הבוקר נארוז ונצא אל שדה התעופה, לטיסה חזרה לארץ.

עלות הטיול

עלות הטיול: 2,890 דולר

המחיר כולל: הכל!
· כל הטיסות. ת"א – בישקק – ת"א. כולל עצירת ביניים בדרך.
· מיסי נמל והיטל ביטחון.
· כלכלה מלאה, ע"ב פנסיון מלא, 3 ארוחות ביום, לאורך כל הטרק.
· לינה במלונות טובים בתחילת הטיול ומלון מעולה בסיום, ציוד קמפינג ולינה בבקתות.
· כניסה לאתרים ככל שנדרש במסגרת תוכנית הטיול.
· העברות ככל שנדרש במסגרת המסלול כמפורט לעיל.
· מדריך ישראלי מוביל - יורם חן.
· צוות מקומי מקצועי הכולל מדריכים, סבלים, טבח ועוזר טבח.
· ניתן לשלם בהעברה בנקאית או כרטיס אשראי, 3 תשלומים ללא ריבית.

המחיר אינו כולל:
· הוצאות אישיות.
· טיפים לצוות המקומי.
· כל מה שאינו בסעיף "המחיר כולל".

הערות:
· תוכנית הטיול ומחירה מבוססים על טיסה סדירה עם עצירת ביניים. ייתכנו שינויים בתוכנית עקב שינוי בלוחות הזמנים של הטיסות.
· תוכנית הטיול ומחירו מבוססים על קבוצה של 12 מטיילים.
· המחיר בש"ח יחושב עפ"י שער "מזומנים מכירה" של בנק הפועלים ביום ההרשמה.
· במקרה של שינויים בעלויות הטיסה כמו מסי נמל, היטלי דלק וכ'ו יעודכן מחיר הטיול בהתאם.
· מסלול הטיול עלול להשתנות בשל תנאי מזג אוויר, הוראות השלטונות המקומיים, תקלות טכניות או החלטת המדריך בשטח לטובת חברי הקבוצה והתנהלות הטיול.

טופס הרשמה