לכל התאריכים
back bottonלכל התאריכים
אופניים בחו"ל

נפאל. מסע אופניים בהימלאיה

3.11.2024

3-13, בנובמבר, 2024

נפאל. מסע אופניים בהימלאיה
3
Nov
תוכנית הטיול

יום 1: נוסעים לנפאל
טיסת סדירה ת"א - קטמנדו (עם עצירת ביניים). יציאה מנתב"ג ונחיתה בשעות הערב המוקדמות בקטמנדו. הגעה למלון, הרכבת אופניים וארוחת ערב.

יום 2: הקפצות בג'ונגל
אחרי ארוחת בוקר נעמיס את האופניים על ג'יפים ונוקפץ אל הפסגה הגבוהה ביותר בשמורת נגרקוט - המגדל, 2200 מ' מעל פני הים. מהפסגה נעצור נשימתנו על רקע נופי רכס ההימלאיה המרשים מצפון אלינו. מכאן מתחיל אחד מימי הרכיבה המשוגעים והיפים. אינסוף סינגלים הגולשים בתוך ג'ונגל סבוך במגמת ירידה, כמובן, בסיומה יחכה לנו ג'יפ, ויקפיץ אותנו לקטע אחר ביער, עמוס אדרנלין וחוויתי וככה עוד כמה הקפצות ככל שנחזיק מעמד. היום הזה מזמן לנו את אחת מרכיבות האינדורו הטובות בעמק. לינה במלון מקסים בשמורה קטמנדו.

יום 3: פוקרה מון אמור
לאחר א. בוקר מוקדמת נצא מקטמנדו בטיסה פנימית לפוקרה, עיירה רגועה השוכנת על שפת אגם בגובה של 800 מ' מעל פני היום. בטיסה שאורכה כחצי שעה, במטוס קטן (18 מקומות) נזכה לתצפית מדהימה על רכס ההימאליה והפסגות הגבוהות בעולם. לאחר נחיתה הקפצה קצרה למלון, שם נתארגן לרכיבה ונצא אל היער שמעל פוקרה. טיפוס קצר ועבה אל מקדש השלום, לביקור במקום ותצפית, ומשם ירידה מדהימה בסינגל ארוך, זורם ומפתיע עד לגשר עץ תלוי מעל נהר ובהמשך אל שפת האגם. לינה בפוקרה, במלון השוכן על שפת האגם היפה.

יום 4: מוסטנג, בהקפצה אוירית
מוקדם בבוקר נצא בטיסה מרהיבה מפוקרה לג'ומסום, כפר קטן השוכן בגובה של 2700 מ', באזור מוסטנג המיוחד. על רקע הזריחה שרק תעלה, מתגלות אלינו פסגות האנאפורנה והפסגה המרשימה של 'זנב הדג', הקדוש למקומיים. טיסה קצרה וחווייתית כאשר פסגות סוגרות עלינו, משמאל האנפורנות ומימין דהאולגירי, נוף שפיצים של מעל 7000 ו-8000 מ' מושלג ומרשים. בתום הטיסה הקצרה נמצא עצמינו בנוף אחר לחלוטין ממה שפגשנו עד כה. נוף חשוף של מדבר גבוה, ועמק ענק כלוא בין הרים אדירים. אזור עם אוכלוסיה טיבטית וכפרים קטנים. לאחר ארוחת בוקר נתחיל ברכיבה בשביל מתון המטפס במעלה העמק, לאורכו של נהר עצום ורחב, עד לכפר קגבני השוכן גם בגובה של 2800 מ'. יום רגוע של התאקלמות לגובה, מסתיים בגסטהאוס שלנו בקגבני, כפר בודהיסטי קטן ומיוחד, תלוי מעל עמק מרשים.

יום 5: מטפסים באויר הדליל
זריחה מדהימה על העמק. התצפית מגג הגסטהאוס תעשה לנו את הבוקר. לאחר ארוחת הבוקר, נצא ברכיבה, נחצה את הכפר הקטן ונתחיל ביום ארוך ואתגרי במהלכו נטפס לכפר מוקטינת השוכן בגובה של 3700 מ'. יום מדהים, המתקדם במעלה עמק לתוך קירותיו של הרכס, למרגלות המעבר הגבוה של האנאפורנה, שם שוכן הכפר מוקטינת. בסיומו של היום נעבור במקדש מרהיב, ונעביר את הלילה בגסטהאוס יפה במוקטינת.

יום 6: נושקים ל-4000 מ'
על הבוקר נחצה את הרחוב הראשי (והיחיד...) של הכפר, ונתחבר אל סינגל שילווה אותנו בשעות הקרובות. שביל עתיק המחבר בין שני כפרים, מטפס אל מעבר הרים הנושק ל-4000 מ' וחוצה אותו. נעצור להרגיע את הנשמה באוכף המעוטר בדגלי תפילה, ממנו נשקף נוף מטורף. מכאן מחכה לנו קטע רכיבה של החיים, בשביל עתיק הגולש לעמק לופרה, יורד ומתפתל כמו נחש, עובר מעל הקניון האדיר בעמק לופרה ובהמשך גולש במורד העמק בדרכי ג'יפים וסינגלים המהווים חלק ממסלול סובב אנאפורנה המפורסם, עד לכפר מארפה, שם נלון.

יום 7: מעיינות חמים
היום ירידות בלבד. 1600 מ' של איבוד גובה, דרכי ג'יפים וסינגלים, בתוואי העוזב את החלק החשוף ונכנס אל מתחת לקו היער. יערות אורנים ושטחים מעובדים. מעבר בין בתים צפופים בכפרים פצפונים, עד לכפר טאטופני שמשמעותו – מים חמים. כפר קטן ותוסס, אבן חן מושכת לתיירים, בעיקר בגלל האטרקציה של המעיינות החמים, מהם נהנה גם אנחנו – פינוק אמיתי. לינה בטאטופני.

יום 8: נירוונה בפוקרה
מטאטופני נמשיך בגלישה במורד העמק עד לכפר בני. הרכיבה לאורך כל הדרך עוברת על גדת הנהר הזורם, כאשר בדרך אנחנו חוצים מפלים וערוצים המצטרפים לנהר הראשי. הכפר בני הוא הנקודה האחרונה אליה מגיע אספלט ומכאן נוקפץ באוטובוס לאזור הגבעות שמעל פוקרה, בגובה של 1500 מ'. נפרוק את האופניים ונקנח בדאונהיל מדליק הגולש עד לשפת האגם, בגובה של 800 מ'. לינה במלון על שפת האגם בפוקרה.

יום 9: סינגלים בעמק קטמנדו
לאחר ארוחת הבוקר נצא בטיסה פנימית מפוקרה לקטמנדו, נתארגן ונצא מהמלון לרכיבה בסינגלים של השמורה. רכיבה זורמת בדרכי יער וסינגלים ירוקים. חזרה למלון בשעות הערב.

יום 10: סוף פסוק בקטמנדו
לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור חופשי בעיר המוטרפת, זמן חופשי לקניות ושוטטות בעיר. נגיע לארוחת ערב והתארגנות במלון לקראת החזרה הביתה.

יום 11: חוזרים הביתה
לאחר התארגנות וארוחה אחרונה יחד, נצא בהעברה אל שדה התעופה בקטמנדו ומשם לת"א בטיסה סדירה (עם עצירת ביניים).

עלות הטיול

עלות הטיול: 2,850 דולר + טיסה

המחיר כולל:
· ויזת כניסה לנפאל לתקופת הטיול.
· 3 טיסות פנימיות כולל העברת אופניים בתוך נפאל.
· כלכלה מלאה, ע"ב פנסיון מלא, 3 ארוחות ביום.
· לינה במלונות טובים בקטמנדו, בפוקרה ובגסטהאוסים מצוינים במסלול.
· כניסה לאתרים עפ"י התוכנית, כולל שמורות טבע ומעיינות חמים.
· כל האגרות והאשרות הנדרשות למסלולים (Permit).
· העברות והקפצות ככל שנדרש במסגרת המסלול כמפורט לעיל.
· מיניבוס צמוד עומד לרשותנו בהעברות וכן ג'יפים, בהתאם לתוכנית.
· הדרכה צמודה לאורך כל המסלול
· צוות מקומי מקצועי וסבלים היכן שנדרש.
· ניתן לשלם בהעברה בנקאית או כרטיס אשראי, 3 תשלומים ללא ריבית.

המחיר אינו כולל:
· טיסות בינלאומיות. הטיול מתחיל ומסתיים בשדה התעופה בקטמנדו
· שתייה שאינה מים בארוחות.
·  ביטוח נסיעות חו"ל המתאים לאופי הפעילות.
· עלות הטסת אופניים במידה וישנה בהתאם למדיניות חברת התעופה.
·  כל מה שאינו בסעיף "המחיר כולל".

הערות:
· קיימת אפשרות לשכור אופניים ברמה טובה מאוד.
· תוכנית הטיול ומחירה מבוססים על התחלה וסיום בשדה התעופה בקטמנדו וכן טיסות פנימיות בנפאל. ייתכנו שינויים בתוכנית עקב שינוי בלוחות הזמנים של הטיסות.
· תוכנית הטיול ומחירה מבוססים על קבוצה של 10 רוכבים.
· המחיר בש"ח יחושב על פי שער "מזומנים מכירה" של בנק הפועלים ביום התשלום.
· במקרה של שינויים בעלויות הטיסה, כמו מיסי הנמל, היטלי דלק וכ'ו, יעודכן מחיר הטיול בהתאם.
· מסלול הטיול עלול להשתנות בשל תנאי מזג אוויר, הוראות השלטונות המקומיים, תקלות טכניות או החלטת המדריך בשטח לטובת חברי הקבוצה והתנהלות הטיול.

טופס הרשמה