לכל התאריכים
back bottonלכל התאריכים
טיולים בארץ

טרק סובב מכתש רמון. מזרח

24.2.2022

24-28 בפברואר, 2022

טרק סובב מכתש רמון. מזרח
24
Feb
תוכנית הטיול

החלק המזרחי

יום 1: מצפה רמון אל הר ארדון, 15 ק"מ
ניפגש במרכז המבקרים של מצפה רמון, שם נעמיס את ציוד הלינה והציוד האישי על רכב הלוגיסטיקה, ונצא לדרך. רובו של היום, לאורך המצוק של המכתש, על ציר דרך הפסלים, בשביל רחב ונוח, עם תצפית מרשימה על המכתש. נעבור במצד מחמל, דרכו נרד במעלה הרומי העתיק עד לחניון הלילה שלמרגלות הר ארדון. לינת שטח בחניון הר ארדון.

יום 2: מהר ארדון אל חניון בארות, 12 ק"מ
לאחר ארוחת הבוקר נלך למרגלות הר ארדון, נטפס בשביל יפה עד לפסגת הר ארדון, נקודה מטורפת - אחת התצפיות המרשימות במכתש, ובהמשך לאורך המצוק, נרד בקטע מאתגר חזרה למכתש ונגיע אל חניון בארות, ללינת לילה. ארוחת ערב ולינה בחאן בארות.

יום 3: מחניון בארות אל נחל נקרות מערב, 14ק"מ
מחאן בארות נצא לאחר ארוחת הבוקר אל עין סהרונים, משמאל מצד סהרונים, מעלה דקלים ומפער נקרות. נלך בתוך פרסת נקרות המפורסמת, הר סהרונים עד לחניון הלילה של נקרות מערב.

יום 4: נחל נקרות מערב אל מפער פיטם, 14 ק"מ
מחניון הלילה ששל הנקרות, נצא ליום מדהים העובר דרך מפער שן רמון, שלוחות הסכין של שן רמון עד מפער פיטם וחניון הלילה של מפער פיטם. ארוחת ערב בחניון הלילה.

יום 5: ממפער פיטם אל מצפה רמון, 10 ק"מ
היום האחרון לטרק! בחלקו הראשון קל ומהיר לאורך דרך ג'יפים הנצמדת למצוק שמתחת למצפה רמון. משם נחבור לשביל ישראל, בענף המערבי ונטפס דרכו, עד למצפה רמון -במסלול הסוגר לנו מעגל בן 5 ימים, משלים מסע בן כ- 70 ק"מ.

החלק המערבי

יום 1: ממצפה רמון לנחל ניצנה, 14.5 ק"מ
ניפגש לקפה ועוגיות במצפה רמון, ברחבה של מרכז המבקרים. נעמיס את הציוד על רכב הלוגיסטיקה ונצא לדרך. המסלול חובר לשביל ישראל וחופף אליו, הולך מערבה על קו המצוק ומזמן לנו תצפית מרהיבה על המכתש. נעבור דרך הר גמל, נחצה את תחילת מעלה רמון, עד לבור חמת - בור נבטי מיוחד אליו נגיע דרך ערוץ יפה. נחצה אל נחל ניצנה עד חניון הלילה. ארוחת ערב ולינת שטח.

יום 2: מחניון נחל ניצנה אל בורות לוץ, 20 ק"מ.
לאחר ארוחת הבוקר, נצטייד גם בכריכים ונצא ליום בן 8 שעות, אל בורות לוץ. מחניון הלילה נלך דרומה נחצה את כביש 171 עד שפת המצוק הצפוני של המכתש נלך על המצוק עד תצפית קרני רמון ממנה נמשיך על המצוק המערבי של המכתש עד הר רמון, הגבוה בנגב, 1037 מטר מעל פני הים. נחצה  צפונה את כביש 171 ונגיע, דרך טרסות, בורות מים עתיקים ושרידי בוסתן עד חניון לילה בורות לוץ.

יום 3: מבורות לוץ אל הר עידו, 14.5 ק"מ
לאחר ארוחת בוקר נצא מחניון הלילה של בורות לוץ ונלך מזרחה. דרך אתרי פולחן עתיקים נגיע לערוץ נחל עודד. נעלה בין הר עודד לקמר רמון, ונמשיך במורד אחד מיובלי נחל נקרות, אחד הנחלים הגדולים בנגב, המנקז לערבה, בין השאר את אגן הניקוז של המכתש. נטפס אל הר עידו המרשים ונסיים את היום בחניון הלילה של הר עידו.

יום 4: מהר עידו אל מפער פיטם, 15 ק"מ
יום לא קשה לפנינו, בתוואי החוצה את המכתש, נלך מזרחה ובהמשך צפונה, ניכנס לנחל עודד, הנשפך לנקרות, נעפיל לתצפית יפה הפונה דרומה, להפסקת קפה,  נרד לכיוון הנקרות ונגיע אל חניון הלילה של מפער פיטם.

יום 5: ממפער פיטם למצפה רמון, 10 ק"מ
היום האחרון לטרק! בחלקו הראשון קל ומהיר לאורך דרך ג'יפים הנצמדת למצוק שמתחת למצפה רמון. משם נחבור לשביל ישראל ונטפס דרכו, עד למצפה רמון - במסלול הסוגר לנו מעגל בן 5 ימים, משלים מסע בן 75 ק"מ.

עלות הטיול

עלות כל חלק: 1950 ש"ח למשתתף

המחיר כולל:
· הדרכה
· רכב לוגיסטיקה המעביר את הציוד ומהווה רכב חילוץ במידת הצורך.
· כלכלה מלאה מהערב הראשון ועד צהריי היום האחרון (א. בוקר וערב צמחוניות, כריכים לדרך לכל הימים, הפסקות קפה, תה ונשנושים לאורך כל המסלול).
· אספקת מים שוטפת בכל יום.

טופס הרשמה