לכל התאריכים
back bottonלכל התאריכים
אופניים בחו"ל

מרוקו. מסע אופניים באטלס הגבוה

6.9.2022

6-13 בספטמבר, 2022

מרוקו. מסע אופניים באטלס הגבוה
6
Sep
תוכנית הטיול

יום 1: תל אביב – מרקש  
נצא בטיסה סדירה מתל אביב למרקש. ניפגש עם הצוות המקומי, נעמיס את האופניים והציוד ונצא בנסיעה להרי האטלס. נגיע למקום הלינה שלנו בכפר קטן בהרים, בגובה של 900 מ' מעל פני הים. נתמקם, נאכל ארוחה מקומית טעימה ונרכיב את האופניים. על כוס תה מתוק נעביר תדריך על התכנית של הטיול להמשך השבוע וככל שיותיר הזמן נעשה סיור קטן לחימום הקנה. לינה בבית מקומיים שהוסב לאירוח.

יום 2: אמזמיז - אנאמרו
לאחר ארוחת בוקר דשנה, נתארגן על הציוד ונצא ברכיבה. לפנינו חימום ארוך על דרך רחבה, החוצה כפרים קטנים, הזדמנות להתרשם מאורח החיים בחלק זה של האטלס, נטפס מתון עד לכפר חמיס טזיגואין (בגובה של 1000 מ'); מישם נתחיל בטיפוס המשמעותי של היום, לאורך שביל עפר המתפתל דרך הכפר אימי נואדר. ההרים לפנינו נישאים, רמז לשבוע שמחכה לנו. נעפיל לאוכף יפה ברמת טולקין, שם נאכל צהריים מול נוף מרהיב עין של הרי האטלס הגבוהים. לאחר הארוחה נמשיך דרך הכפר טולקין (בגובה של 1950 מ'), בהמשך נחצה את הפלאטו הגבוה של רמת אזגור, מישם נגלוש לכפר אייט אטמן, נחצה נחל יבש ונעבור בין שדות תירס ומטעי תפוח, עד לכפר אנמארו (בגובה של 1900 מ'). את הלילה נעשה בבית של משפחה המצויד בחמאם קטן.

יום 3: אנמארו - אייט זיתון
לאחר ארוחת הבוקר נשמן את האופניים ונצא לרכיבה. הדרך היא נתיב קדום החוצה את רמת אזגור. נמשיך דרך הכפרים אנרני וטנירט במורד עמק טנירט ונעלה דרך מעבר טיזי נ'טיקי (בגובה של 1800 מ'). הקרקע מתחלפת לצבעים של אדום והנוף מרשים. נגלוש בסינגל מדליק ונחצה כפר קטן שבו נפגוש את המקומיים בבאר המרכזית של הכפר. נמשיך בדרך היורדת ונחצה קניון מרשים המוליך אותנו לכפר ציורי היושב על צלעו של הקניון. נעצור להפסקת תה נענע אצל משפחה בֶּרבֶּרית באימי נ'טאלה ואחר כך נמשיך ללא עצירה דרך עמק אנגאל והכפרים השונים שבו, כמו אדוז, אימזאין. ארוחת צהריים באיפאגן בצל עצי האגוז. לאחר הארוחה נמשיך דרך הכפר אייט חאמד ואח"כ נגלוש בירידה כשאנו עוברים דרך כפר טאפאגאגט. נשלים קטע בדרך אספלט, עד לכפר אייט זיתון (בגובה של 900 מ'). לינה בבית המצויד בחמאם.

יום 4: אייט זיתון - טאסה אוירגאן
לאחר ארוחת הבוקר נצא באופניים בדרך עפר בצל עצי הזית, נעלה דרך כפר טמסולט, נרד דרך הכפרים אימי נ'טאלאט – טאסאטורט – אנזאד, נחצה את עמק נ'פיס, נעלה דרך הכפרים טוגרמאן וארדאמן נמשיך לעלות דרך מעבר טיזי אואזלה (בגובה של 1600 מ') ונרד בסינגל מטורף ואינסופי לארוחת צהריים באמאין בצל עצי אורן. לאחר ארוחת הצהריים נרכב במסלול העובר בבארות המלח מהן מתפרנסות משפחות המקום, נרכוב בנוף ירחי בחורשת אורנים צעירה ונגלוש בסינגל מדליק עד לעמק אוירגאן (בגובה של 1200 מ'), מישם נטפס למקום הלינה שלנו הלילה בבית מקומיים בגובה של 1500 מ'.

יום 5: אוירגאן - ארמד
לאחר ארוחת הבוקר נצא ברכיבה ונטפס בדרך עתיקה המטפסת דרך עמק אזאדן. נמשיך בסינגלים דרך הכפר אזרפסאן, עד לכפר טיזיאן, כל הקטע בסינגל מטריף שהוא למעשה הציר היחיד באזור. נחצה את הכפר ואחריו עמק עם מים זורמים, נעלה דרך מעבר הרים טיזי נ'טאכט ממנו נגלוש בסינגל עד לעמק אייט מיזאן. ארוחת צהריים באימי אוגלאד (בגובה של 1400 מ'). לאחר הארוחה נטפס דרך עמק אימליל (הנמצאת בגובה של 1740 מ') כשלפנינו מתנשא הטובקאל במלוא הדרו. נמשיך לכפר היפה ארמד, מהגבוהים שבכפרי האטלס (בגובה של 2000 מ') שם נלון בבית הארחה ונצא לבילוי משותף בחמאם הגדול של הכפר.

יום 6: הקפצות בסגנון מרוקאי
יום הפרדות! לאחר ארוחת בוקר מוקדמת נפגוש את צוות מוליכי הפרדות ונעמיס את האופניים על גבי פרדות. מכאן מתחיל יום מרתק שלא ישכח. טרק מדהים לוקח אותנו אל קבר שיח שאמארוש, קדוש מקומי, שם נקבל את האופניים. מתחלפים ומתחילים לגלוש בסינגל משוגע היורד לעמק למטה בגובה של 1900 מ' עד למרגלות ארמד, מישם נטפס לכפר לתחילת אריזות וארוחת ערב חגיגית בכפר.

יום 7: ארמד - מרקש
לאחר ארוחת הבוקר, נצא בהליכה למסלול קצר ויפה היורד מהכפר (כשעה) , נגיע אל אימליל ומישם ניסע למרקש. נתאכסן במלון טוב במרכז העיר ונצא לביקור בשווקים המטורפים של מרקש. יום סיור בעיר, זמן חופשי לקניות ושוטטות בסמטאות בעלי המלאכה, כיכר ג'מע אל פנא עם הקצב הבלתי נגמר שלה ופגישה לארוחת ערב משותפת בסיום היום.

יום 8: מרקש - תל אביב
לאחר ארוחת הבוקר במלון, בהתאם ללוח הטיסות נצא לסיור במרקש, נאכל צהריים וניסע לשדה התעופה. חוזרים הביתה.

עלות הטיול

עלות הטיול: 1,890 אירו

המחיר כולל:
· טיסה סדירה ת"א – מרקש - ת"א.
· מיסי נמל והיטל ביטחון.
· כלכלה מלאה מהיום הראשון ועד האחרון.
· העברות והקפצות של הציוד ככל שנדרש במסגרת המסלול כמפורט לעיל.
· רכב לוגיסטיקה צמוד עומד לרשותנו במשך כל הטיול.
· מדריך רכיבה ישראלי מוביל – יורם חן, יחד עם צוות לוגיסטיקה מקומי.
· ניתן לשלם בהעברה בנקאית או כרטיס אשראי, 3 תשלומים ללא ריבית.

המחיר אינו כולל:
· ויזת כניסה למרוקו.
· ביטוח נסיעות חו"ל אישי המתאים לאופי הפעילות.
· עלות הטסת אופניים במידה וישנה בהתאם למדיניות חברת התעופה.
· כל מה שאינו בסעיף "המחיר כולל".

הערות:
· תוכנית הטיול ומחירה מבוססים על טיסה סדירה למרקש. ייתכנו שינויים בתוכנית הטיול עקב שינוי בלוחות הזמנים של הטיסה.
· תוכנית הטיול ומחירה מבוססים על קבוצה של 10 רוכבים.
· המחיר בש"ח יחושב לפי שער "מזומנים מכירה" של בנק הפועלים ביום התשלום.
· במקרה של שינויים בעלויות הטיסה, כמו מיסי הנמל, היטלי דלק וכ'ו, יעודכן מחיר הטיול בהתאם.
· מסלול הטיול עלול להשתנות בשל תנאי מזג אוויר, הוראות השלטונות המקומיים, תקלות טכניות או החלטת המדריך בשטח לטובת חברי הקבוצה והתנהלות הטיול.

טופס הרשמה