חזרה לראשי

טרקים בחו״ל

לכל הטרקים בחו"ל

קירגיזסטן. טרק אגם הצבעים

מועד הטיול:
15-23 ביולי 2021.
ההרשמה נפתחה

קירגיזסטן! ארץ 40 השבטים. אחת הארצות ההרריות בעולם. מושבם של שבטים ממוצא מונגולי, אשר נדדו לאורך הערבות של מרכז אסיה וקבעו מושבם בלב האזור ההררי - הרי טיאן שאן. בתוך טבע פראי ויפהפה, קרחונים, פלגי מים ואינסוף שטח פתוח וירוק, נפגוש את המקומיים, אשר במשך מאת שנים, שימרו את אורח חייהם המסורתי.

תוכנית הטיול
יום 1 – ת"א - בישקק. טוקמוק - אגם איסיק קול
הגעה לשדה התעופה של בישקק בטיסה סדירה עם עצירת ביניים. עם ההגעה נפגוש את הצוות המקומי שלנו וניסע לעיר בישקק (Bishkek), מרחק של כ- 30 ק"מ מהשדה. נאכל ארוחת בוקר מוקדמת במסעדה מקומית ונצא לסיור קצר בעיר, שהינה עיר הבירה של קירגיזסטן. העיר ממוקמת בעמק צ'וי בצדדיו הצפוניים של "קירגיז אלא-טו" (Kyrgyz Ala-Too) בטווח גבהים של 700-900 מטר מעל פני הים. בישקק היא אחת הערים הגדולות במרכז אסיה והעיר הגדולה בקירגיזסטן, עם אוכלוסייה של מעל 800 אלף בני אדם, מ- 80 לאומים. בתום הסיור ניסע לטמגה (Tamga), שהיתה בעבר בירת השושלת הקרחאנית. נאכל צהריים ונמשיך בנסיעה לאורך החוף הדרומי של אגם איסיק-קול (האגם ההררי השני בגודלו בעולם), נגיע לבוקונבאווה (Bokonbaeva), ארוחת ערב ולינה בבית הארחה.

יום 2 – בוקונבאאווה - טמגה - ג'טי אוגיז
לאחר ארוחת הבוקר נתכונן להמשך נסיעה לקניון ג'טי אוגיז ג'ורג, הממוקם במדרונות הצפוניים של טרסקי (Terskei) כ- 35 ק"מ מערבית מהעיר קראקול (Karakol), אורכו של העמק כ- 40 ק"מ. נפגוש תצורות סלע אדומות הידועות בשמות "הלב השבור" ו"שבעה שוורים". המדרונות בערוץ מכוסים באשוחית הכחולה המפורסמת בעולם של טיאן שאן, לאורך כ- 25 ק"מ של הנהר ההררי. הכביש רץ לאורכו של הנהר (נחצה כחמישה גשרים). זהו החלק הצר ביותר של הדרך שלאחר מכן נפתחת למה שנקרא "פרח אחו". החלק העליון של העמק נחסם על ידי קיר טבעי עם פסגה מדהימה בגובה של 5165 מ'. נבצע מסלול מעגלי לפסגת אוגוז באשי (Oguz Bashi) השביל לאורך ערוץ הנהר הינו צר מאוד ומיוער ומוביל אותנו לכר דשא אלפיני. כאן, על שטיח פרחים, בהרים, האוויר מתקתק וצלול, הנופים מדהימים, שוכחים הכל ומתקרבים לטבע. נחזור אל המחנה לארוחת צהריים. ארוחת ערב ולינה במחנה אהלים "טלטי" ב- 3050 מ'.

יום 3 – מעבר טלטי (3800 מ') וירידה לקראקול ג'ורג' (2500 מ').
היום נחצה את מעבר טלטי. העלייה במעבר אינה קשה במיוחד, המסלול העיקרי עובר לאורך שביל צר עם עלייה מתונה, שני מדרונות תלולים, אשר דורשים מאמץ. מהחלק העליון של המעבר בגובה של 3800 מ', אנחנו נזכה לתצפית מרהיבה. הירידה פשוטה למדי, לאורך מדרון רחב על פני כרי דשא אלפיניים עם עשבי תיבול ופרחים שונים, לאורכו המזרחי של נהר הטלטי. מאוחר יותר נטייל בדרך מיוערת לאורך שביל מכוסה שורשים. ארוחת ערב ולינה במחנה אוהלים קראקול (Karakol) בגובה 2500 מ'.

יום 4 – אל צריף "סירוטה" ואגם אלא-קול (3532 מ')
לאחר א. הבוקר נפתח את היום בירידה של כ- 1 ק"מ לאורך הערוץ, שלאחריה נחצה את הנהר על גבי גשר ושביל שיוביל אותנו לתוך יער. אחרי טיפוס ארוך המסתיים במדרון תלול המכוסה דשא, השביל הופך פתלתל, עובר על פני הנהר, ומגיע למקום יוצא דופן הקרוי צריף "סירוטה". צריף עץ שבו שולחן, ספסלים ואח, מספר פסלים של בעלי חיים ואלילים מגולפים בעץ סביב הצריף. נראה מקום מהאגדות. לאחר מנוחה נמשיך בשביל העולה גבוה יותר, יוצא את היער ולוקח אותנו למפל יפה, הזורם מאגם אלא-קול. ארוחת ערב ולינה במחנה אוהלים אלא-קול בגובה 3600 מ'.

יום 5 – מעבר אלא-קול (3800 מ'), חציית אגם אלא-קול וירידה לערוץ עראשן (2600 מ'). 
אגם אלא-קול משתרע ממזרח למערב לאורך 2.8 ק"מ, רוחבו 500 מ' ועומקו 70 מ'. אלא-קול בקירגיזית פירושו אגם צבעוני. בהתאם לתאורה, המים משנים צבעם - ירוק אזמרגד, טורקיז עם עננים לבנים משתקפים, ירוק בהיר, אפור ושחור. במהלך העלייה נהנה מנופו המדהים של האגם. כשנתקרב לאגם נראה מולנו את הפסגות המקיפות אותו:  Aksu, Djitit, Karakol, Oguz Bashi ועוד. מקצה האגם יקח לנו עוד כשעה וחצי לפס. נרד מהפס ונחצה את העמק הרחב והציורי, מלא עדרי בקר וכבשים. השביל מביא אותנו שוב לתוך היער בירידה לתוך עמק ערשאן (Arashan). עם ההגעה למחנה האוהלים נוכל לנצל את ההזדמנות להירגע במעיינות חמים. יש אמבטיות תרמיות (מעל 50 מעלות) בעמק ויש אפשרות להתרחץ באמבטיות התרמיות. ארוחת
ערב ולינה במחנה אוהלים  "Altyn Arashan" בגובה 2600 מ'.

יום 6 – אלטין עראשאן קניון קראקול
אלטין עראשאן (AltynArashan) הוא אתר נופש שנוסד בשנת 1963 והפך מפורסם בזכות מעיינות המים החמים שלו. באתר הנופש כמה
בקתות עץ הממוקמות על אחו גדול ללא עצים על הגדה הימנית של נהר העראשאן (Arashan). המדרונות הצפוניים של גדת הנהר השמאלית מכוסים עצי אשוח. זה מעניק תמונה בלתי נשכחת של עצים ירוקים כהים על
רקע של הרים מושלגים בפסגותיהם שמעל 5000 מטר. ירידה על פני שדות ירוקים ופריחה ומעיינות הרריים נוצצים. 5 הק"מ האחרונים של הערוץ
צרים מאוד, לא יותר מ 30 מ' ועם קירות סלע גבוהים. בכניסה לערוץ אנו
עוברים ליד כפר בשם אק סו (השם בא מן המעיינות החמים) שם נעלה על ההסעה שלנו וניסע לקראקול. ארוחת ערב, עם מופע פולקלור מקומי.

יום 7 – קראקול - בישקק. 
אחרי ארוחת בוקר, העברה לעיר בישקק. נעצור לארוחת צהריים בדרך. נגיע אל בישקק ונצא לזמן חופשי בעיר. ניפגש לערב פרידה במסעדה מקומית בעיר.

יום 8 – בישקק – תל אביב. 
לאחר א. הבוקר נארוז ונצא אל שדה התעופה, לטיסה חזרה לארץ.
עלות הטיול

עלות הטיול – 1890$

המחיר כולל:
* כל הטיסות.  תל אביב - בישקק – ת"א. כולל עצירת ביניים בדרך.
* מיסי נמל והיטל ביטחון
* ויזת כניסה לקירגיזסטן בסך 50$
* כלכלה מלאה, ע"ב פנסיון מלא, 3 ארוחות ביום, לאורך כל הטרק
* לינה במלונות בתחילה ובסיום, ציוד קמפינג, ולינה בבקתות
* כניסה לאתרים ככל שידרש במסגרת תכנית הטיול
* העברות ככל שנידרש במסגרת המסלול כמפורט לעיל.
* מדריך ישראלי (יורם חן) מוביל את הקבוצה 
* צוות מקומי מקצועי הכולל מדריכים, טבח ועוזר, סבלים

המחיר אינו כולל:
* הוצאות אישיות
* טיפים לצוות המקומי
* כל מה שאינו בסעיף כלול

הערות:
תוכנית הטיול ומחירה מבוססים על טיסה סדירה.
יתכנו שינויים בתכנית עקב שינוי בלוחות הזמנים של הטיסות. מחיר הטיול והתכנית מתבססים על קבוצה של 12 מטיילים. התשלום בש"ח יחושב על פי שער מזומנים מכירה ביום התשלום. במקרה של שינויים בעלויות הטיסה, כמו מסי הנמל, היטלי דלק וכו' יעודכן מחיר הטיול בהתאם. מסלול הטיול עלול להשתנות בשל תנאי מזג אוויר, הוראות השלטונות המקומיים, תקלות טכניות או החלטת המדריך בשטח לטובת חברי הקבוצה והתנהלות הטיול.
הירשמו עכשיו