חזרה לראשי

טרקים בחו״ל

לכל הטרקים בחו"ל

טנזניה. פסגת הקילימנג'רו

מועדי יציאה:
ינואר - פברואר, 2021
יולי - אוקטובר, 2021

טרק אל פסגת ההר הגבוה ביבשת אפריקה - הר קילימנג'רו!
אחת מ-7 הפסגות, 5895 מטר מעל פני הים, הגג של אפריקה. חוויה יוצאת דופן של אתגר פיזי ומנטלי, חציה של רצועות נוף ואקלים, כפונקציה של ההתקדמות בגובה, במרחק 'נגיעה' מקו המשווה.

יציאה עצמאית! אנו ערוכים להוציא את הטיול בכל גודל קבוצה. גם אדם בודד, ללא שינוי בעלות הטיול. יש לנו צוות מקומי מיומן שיקבל אתכם ויתמוך בכם לכל אורך המסע מרגע הנחיתה עד עזיבה (מדריכים, סבלים, לינות אוכל - הכל!).

תוכנית הטיול
יום 1 – נוסעים לאפריקה. 
טיסת סדירה ת"א - טנזניה (עם עצירת ביניים). יציאה מנתב"ג בשעות הלילה בטיסה סדירה, עם עצירת ביניים והמשך בטיסת קצרה לטנזניה. ניפגש עם הצוות שלנו, וניסע להתארגנות בלודג' מקסים בארושה, נקבל חדרים, נרגע בבריכה וניפגש לתדרוך והתארגנות על הציוד. ארוחת ערב ולינה בלודג'.

יום 2 – שער רונגאי (1950 מ') - מחנה סימבה (2600 מ'). 
לאחר ארוחת בוקר מוקדמת נצא בנסיעה לשער הכניסה - רונגאי, סידורי רישום לשמורה והמשך נסיעה לתחילת המסלול שם ניגוש גם את הצוות הלוגיסטי שילווה אותנו - סבלים, צוות מטבח, ציוד רב לשהייה בשטח וכו. תחילת ההליכה מהכפר נאלמרו עוברת בשדות תירס ונכנסת ליער האורנים, דרכו מטפס השביל באופן מתון מאוד ונוח. בגובה 2600 מ' - מחנה סימבה, שם נחנה ללילה.

יום 3 – מחנה סימבה - המערות (3450 מ').
לאחר א. בוקר מאוחרת, נמשיך בהליכה איטית להתאקלמות נכונה, נעצור לארוחת צהריים בשטח ונמשיך להעפיל עד לאתר המערות, ברום של 3450 מטר. ארוחת ערב ולינת שטח.

יום 4 – מחנה המערות - מערת קיקלאווה (3600 מ'). 
לאחר א. בוקר נמשיך לטפס לכיוון החרוט המתנשא של הר הגעש קיבו - חלקו העליון של הקילימנג'רו. הנוף מתחיל להיפתח , הצמחיה משתנה ומידלדלת. לילה במחנה קיקלאווה, בגובה 3600 מטר. 

יום 5 – קיקלאווה - מאוונזי (4330 מ'). 
טיפוס תלול ולא ארוך יביא אותנו לנוף פראי וחשוף. היום נעבור את קו הצמחיה ונגיע בשעות אחה"צ המוקדמות למחנה מאוונזי בגובה 4330 מטר . את שעות אחה"צ ננצל למנוחה ושוטטות סביב למחנה, כחלק מההתאקלמות.

יום 6 – מאוונזי - קיבו (4700 מ'). 
כ- 5 שעות הליכה מארוחת הבוקר, נחצה את האוכף המפריד בין מאוונזי לקיבו ונגיע למחנה הבסיס שלפני הפסגה - מחנה קיבו, 4700 מטר גובה. את שעות אחה"צ ננצל למנוחה והתארגנות על הציוד, ארוחת ערב מוקדמת ושינה לקראת היציאה לפסגה בחצות.

יום 7 – יום הפסגה - מקיבו לפסגת הקילימנג'רו - 5895 מטר. 
היום הגדול! בחצות, לאחר תה חם וארוחה קלה אנחנו יוצאים לפסגה. לבוש חם, פנסי ראש, טור צמוד ונחוש. בגובה של 5150 מטר נגיע למערת האנס מאייר, נקודה ראשונה למנוחה. נמשיך בשביל זיגזג, אל נקודת גילמן בגובה של 5681 מ', הממוקמת על לועו של הר הגעש הכבוי. ממנה נמשיך לאורך שלוחת הסכין, בקטע בו נפגוש בוודאי שכבת שלג, עד לפסגת הקלימינג'רו, הנקודה הגבוהה באפריקה - הורו, בגובה 5895 מטר מעל פני הים. סיפוק אדיר והישג - עשינו את זה! בכפוף לתנאי מזג האויר נשהה מעט זמן על הפסגה ונתחיל לגלוש למטה, חזרה מחנה קיבו למנוחה קצרה שאחריה נמשיך לרדת לבקתת הורומבו, בגובה 3720 מ', שם נעביר את הלילה.

יום 8 – בקתת הורומבו (3720 מ') - שער מראנגו (1980 מ'). 
לאחר א. הבוקר נמשיך לגלוש במורד ההר. נעבור דרך בקתת מנדרה שם נאכל צהריים ונמשיך בתוך היער הטרופי, מעלינו להקות קופים, עד לשער מראנגו, הכניסה הפופולארית לשמורת הקילימנג'רו, שם נחתום שמנו ביומן המטפסים ונזכה לתעודה המאשרת את הישג ההעפלה להר הגבוה באפריקה. מישם ניסע ללודג' שלנו, למקלחת חמה וטובה, ארוחת ערב בלודג'.

יום 9 – טנזניה - תל אביב. 
ארוחת בוקר מאוחרת בלודג', חצי יום רגוע של מנוחה, עם ספר בבריכה שצופה על פסגת הקילימנג'רו, אולי נספיק גם איזה מסאג', נארוז ונצא אל שדה התעופה, לטיסה חזרה לארץ.
עלות הטיול

עלות הטיול – 3900$

המחיר כולל: הכל!
* כל הטיסות.  תל אביב - אדיס אבבה – ת"א. אדיס - קילימנג'רו - אדיס.
* מיסי נמל והיטל ביטחון
* ויזת כניסה לטנזניה בעלות של 50$
* כלכלה מלאה, ע"ב פנסיון מלא, 3 ארוחות ביום, לאורך כל הטרק
* לינה במלונות טובים בתחילה ובסיום, ציוד קמפינג מצוין
* אגרת כניסה לשמורת הקילימנג'רו
* כל האגרות והאשרות הנדרשות לטיפוס
* העברות ככל שנידרש במסגרת המסלול כמפורט לעיל.
* צוות מקומי מעולה הכולל מדריכי טיפוס, טבח ועוזר, צוות סבלים מלא

המחיר אינו כולל:
* הוצאות אישיות
* טיפים לצוות המקומי.
* כל מה שאינו בסעיף כלול

הערות:
תוכנית הטיול ומחירה מבוססים על טיסה סדירה לטנזניה. ניתן לבקש לעלות במסלול אחר מהמוצע, ישנה כ 6 מסלולים העולים לפסגת ההר.
יתכנו שינויים בתכנית עקב שינוי בלוחות הזמנים של הטיסות.
אנו ערוכים להוציא כל גודל קבוצה. התשלום בש"ח יחושב על פי שער מזומנים מכירה ביום התשלום. ניתן לשלם מקדמה בארץ ואת היתרה ביעד עצמו. במקרה של שינויים בעלויות הטיסה, כמו מיסי הנמל, היטלי דלק וכו' יעודכן מחיר הטיול בהתאם. מסלול הטיול עלול להשתנות בשל תנאי מזג אוויר, הוראות השלטונות המקומיים, תקלות טכניות או החלטת המדריך בשטח לטובת חברי הקבוצה והתנהלות הטיול.
להרשמה - לחץ כאן