חזרה לראשי

טרקים בחו״ל

לכל הטרקים בחו"ל

קוסטה ריקה. טרק בקצה!

קוסטה ריקה! לבקר בגן עדן בעודנו כאן. טבע יחודי, מגוון אדיר של בעלי חיים. ארץ שרבע משטחה הוא שמורת טבע, עם הרי געש פעילים, נהרות, יערות טרופיים, מגוון בלתי נתפס של בעלי כנף. טיול שהוא חלק מתמיכה במרכז מקומי גדול, להצלת כלבים ובעלי חיים נוספים. טרק יחודי, באחד המקומות המיוחדים על פני כדור הארץ. מרץ 2020 - מוזמנים!

מועד הטיול:
טרם נקבע

תוכנית הטיול
יום ראשון - נוסעים לקוסטה ריקה
נצא בטיסה סדירה מתל אביב לקוסטה ריקה, עם עצירת ביניים במדריד. עם הנחיתה ניפגש עם הצוות המקומי שלנו, וניסע אל לנדס אין לאב, ריזורט מדהים בלב יער עננים. סיור בחווה להצלת בעלי חיים, היכרות עם פרויקט ההצלה המיוחד של המקום, התארגנות למחר, א. ערב ולילה במלון לנדס אין לאב.

יום שני - אזור פניאס בלאנקס ולאס רוקס. 16 ק"מ
לאחר א. בוקר נצפין לאזור צ'אצ'גווה, בדרך לעיירה המפורסמת לה פורטונה ונתכונן להליכה. בדרך נעבור לצד התחנה הביולוגית פוקוסול וליד המפעל ההידרו אלקטרי של נהר הפניאס בלאנקס. בחלקו השני של היום נעבור במסלול העובר בלאס רוקס בדרך מרהיבה שבעבר חיברה בין הערים הגדולות סאן רמון ללה פורטונה. והיום משמשת בית לחוות המתמחות בגידולים חקלאיים שונים. לילה במלון לנדס אין לאב.

יום שלישי - לה ויאחה, הר געש ארנל, מעיינות חמים. 22 ק"מ
הבוקר ניסע כ 35 דקות לאזור לורנסיה ונלך בשבילים הבתוליים של אזור ויאחה. תוך כדי נטפס לפסגה (400 מ' טיפוס סה"כ), באזור המוגדר יער עננים וניתן לראות בו מגוון רחב של בעלי חיים: עצלנים, קופים, איגואנות ועוד. נמשיך להר ארנל סמוך לגבול עם ניקארגווה. הר הגעש ארנל הוא אחד מהסמלים של קוסטה ריקה. כאן, למרגלות ההר, הגשמים הטרופיים מרעננים את האדמה ומותירים אותה לחה וירוקה, הנהרות גדושי מים, מעיינות חמים, לגונות וחיות בר. עם ההגעה נלך לתצפית המרהיבה על הר הגעש ארנל, אזור האגם והמעיינות החמים. את היום נסיים במעיינות חמים, הנמצאים בתוך גן טרופי עם נוף להר הגעש. לילה במלון לנדס אין לאב.

יום רביעי - טרק במונטניה סגרדה. 13 ק"מ.
לאחר א. הבוקר ניסע אל מונטניה סגרדה, שמורה הנמצאת בקרבה לסיודאד קסדה. במונטניה סגרדה יש 3 שבילים מרכזיים, שאורכם סה"כ 13 ק"מ: Canto del las aves שיחודו הוא בעלי הכנף הרבים שניתן לראות שם, Pozo verde עם נהר התכלת היחודי ו- Cacho negro הארוך מבין השלושה. לילה במלון לנדס אין לאב.

יום חמישי - יום של אקסטרים - קומבו, קנופי, ראפטינג וקניוניג
בבוקר נצא לקומבו קנופי מעל צמרות העצים, על שטח של 2000 דונם, הזדמנות לראות את היער מזווית קצת משוגעת. 8 כבלים, 11 פלטפורמות, 3 מסלולים שונים, 2 גשרים תלויים וטרזן סווינג, סה"כ 845 מטר אורך. בהמשך נצא לראפטינג בדרגה 2-3 בנהר הבלסה, עולם טרופי פראי מתגלה בערוץ העמוק של הנהר, חיות אקזוטיות, ציפורים טרופיות והרבה מים. נשאר כח? נמשיך לחווית הקניוניג בשמורת יער העננים, גלישות (סנפלינג) לתוך נקיק זורם בסדרה של מפלים בגבהים שונים. לילה במלון לנדס אין לאב.

יום שישי - מונטה ורדה, סרו פלדו. 25 ק"מ.
לאחר א. הבוקר, נצא לאזור סנטה אלנה ומונטה ורדה. נוף מרהיב של מפרץ ניקויה ואיי האזור ילוו אותנו בדרכנו לדרך מכוסה יער, המכונה ההר הירוק. משנת 1951 חיה במקום קהילה צפון אמריקאית (קווקרים) מבודדת בגובה 1400 מטר והם שמרו על האזור שהוא שמורה ביולוגית עשירה ומערכות אקולוגיות בהן המבקרים נפגשים עם בעלי החיים של סיבבה מוגנת זו. בדרך נצא להליכה בהר געש סרו פלדו שנמצא דרומית לעיירה טילאראן, יום הליכה ארוך של 25 ק"מ, הכולל טיפוס לפסגה הצופה על הר געש ארנל, מפרץ ניקויה והאוקיינוס הפסיפי. לילה במלון אל אסטבלו.

יום שביעי - שמורת מונטה ורדה, Finca lajon, דומיניקל. 18 ק"מ. הבוקר נלך ביער העננים של מונטה ורדה, המאפשר הצצה אל המערכת האקולוגית של היער וההליכה בו מגלה את הגן הירוק והעשיר באזור, שרכים, פרחים ומיני צמחים חסרי שורשים הגדלים על העצים. העננים המתקבצים מעל המדרונות מספקים את הלחות הדרושה לקיום הצמחיה שופעת החיוניות. שורשים מתנודדים וגפנים מטאטאים את השבילים. האויר עשיר בציוץ ציפורים וקולות חיות היער הקטנות ולפעמים גם ניתן לשמור את צווחות הקוף המיילל. בהמשך נצא לאורך חוף דומיניקל בצד הדרום פסיפי של קוסטה ריקה, החוף ידוע בנופיו המדהימים ושקיעותיו עוצרות הנשימה. בדרך (אחרי 20 דק' נסיעה), נעצור להליכה ב Finca Lajon, בקטע מישורי לצד נהר בלוויית בעלי חיים מכל הסוגים. לילה במלון וויליאס ריו מאר.

יום שמיני - הליכה בנאראנחיטו ובמפלי נאויקה. 25 ק"מ.
לאחר ארוחת הבוקר ניסע צפונה ליום ההליכה האחרון שלנו. נעבור בעיירה נאראנחיטו, בישוב החקלאי Los Campesinos עד לגבול הפארק הלאומי "לוס קאצאלס", מישם נחצה את נהר סוואגרה, עד לכפר אלסילנסיו ולגשר סוואגרה, סה"כ הליכה 17 ק"מ, שם ימתין הרכב שלנו ויקח אותנו למסלול ההליכה הבא, מפלי נאויקה שם נצא למסלול בן 8 ק"מ המתחילים במשרדי השמורה. בהמשך, ההליכה עד למפלים היורדים מ 20-עד 40 מטר אל קניון צר שרוחבו 8 מטר, ויוצרים בריכה ענקית ושם אפשר לשחות. לילה במלון וויליאס ריו מאר.

יום תשיעי - דומיניקל, חזרה לארץ.
הבוקר זמן חופשי בחופי דומיניקל, אח"כ נצא לשדה התעופה הבינלאומי בסאן חוזה. בשעות אחה"צ נטוס למדריד ובטיסת המשך לארץ.
עלות הטיול

עלות הטיול – 2990$

המחיר כולל:
* כל הטיסות.  תל אביב - מדריד - סאן חוזה – ת"א.
* מיסי נמל והיטל ביטחון
* בסיס פנסיון מלא. בוקר וערב במקומות לינה, ופיקניק ארוז לדרך
* לינה במלונות טובים מאוד לאורך כל הטיול
* כניסה לשמורות
* העברות ככל שנידרש במסגרת המסלול כמפורט לעיל.
* מדריך ישראלי (יורם חן) מוביל את הקבוצה יחד עם צוות מקומי
* צוות מקומי מקצועי

המחיר אינו כולל:
* משקאות והוצאות אישיות
* טיפים לצוות המקומי
* כל מה שאינו בסעיף כלול

הערות:
תוכנית הטיול ומחירה מבוססים על טיסה סדירה לקוסטה ריקה, עם עצירת ביניים. יתכנו שינויים בתכנית עקב שינוי בלוחות הזמנים של הטיסות. מחיר הטיול והתכנית מתבססים על קבוצה של 15 מטיילים. התשלום בש"ח יחושב על פי שער מזומנים מכירה ביום התשלום. במקרה של שינויים בעלויות הטיסה, כמו מיסי הנמל, היטלי דלק וכו' יעודכן מחיר הטיול בהתאם. מסלול הטיול עלול להשתנות בשל תנאי מזג אוויר, הוראות השלטונות המקומיים, תקלות טכניות או החלטת המדריך בשטח לטובת חברי הקבוצה והתנהלות הטיול.
להרשמה - לחץ כאן